بزرگترین لیوان چای جهان در ایران رونمایی شد
27 اردیبهشت 1398
بازدید 4629

بزرگترین لیوان چای جهان به همت فامیلا و همزمان با روز جهانی چای در ایران و در شهر تهران رونمایی شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام فامیلا، مراسم پرده برداری از بزرگترین لیوان چای جهان با ارتفاع چهار متر و قطر داخلی سه متر با برند فامیلا در جشن ویژه و باشکوهی با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از دوستداران چای و دیگر بازدیدکنندگان برگزار شد.

این رکورد شکنی توسط شرکت هستی آرین تامین که تولید و عرضه چای فامیلا در کشور را بر عهده دارد، انجام شد و میهمانان و بازدیدکنندگان مجتمع تجاری تفریحی باملند در هوای دلچسب پاییزی به صرف چای پرداختند و با توجه به برنامه‌های تدارک دیده شده، لحظات جذاب و فراموش نشدنی را در کنار یکدیگر سپری کردند.

به گفته متولیان تحقق این رکوردشکنی جهانی، مهم‌ترین هدف از ساخت و معرفی بزرگترین لیوان چای جهان در ایران، جلب توجه مردم به اهمیت چای و جایگاه ویژه آن به عنوان یک نوشیدنی ملی در بین ایرانی‌ها و همچنین تاثیر آن بر روابط صمیمانه در زندگی و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با چای فامیلا اعلام شد.

همچنین، پیش‌تر رکورد بزرگترین لیوان چای جهان در اختیار کشور سریلانکا (ارتفاع ۳.۰۴ و قطر ۲.۴۳ متر) و بزرگترین لیوان قهوه در اختیار کشور کره جنوبی (ارتفاع ۳.۳ و قطر ۲.۶۲ متر) بوده است.

در روز جهانی چای مصادف با ۱۵ دسامبر، هر ساله کشورهای مختلف، به منظور ترویج، توسعه و پرورش چای و نیز افزایش تولید و مصرف آن، مبادرت به برگزاری جشن و بزرگداشت روز جهانی چای می‌کنند.