بازدید 0

بنیان آنچه‌ که امروز با نام گروه سرمایه‌گذاری کوروش می‌شناسیم، در سال‌های آغازین دهه 50، توسط گروه صنعتی گلرنگ نهاده شد.

گروه صنعتی گلرنگ به عنوان بزرگترین هلدینگ بخش خصوصی در کشور، با اعتماد به توان و پتانسیل سرزمین خود ایران سربلند و به پشتوانه نیم قرن حضور موثر و موفق در صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی، در سال 1387 با تاسیس گروه سرمایه‌گذاری کوروش (گروه سرمایه گذاری توسعه صنایع گلرنگ سابق)، زیر ساخت‌های خود را برای ورود به دیگر صنایع، پایه‌گذاری کرد.

گروه سرمایه گذاری کوروش از آغاز فعالیت تاکنون توانست در صنعت خرده فروشی (فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، فامیلی، گندم طلایی و سورنا)، در صنعت تجارت الکترونیک ( اُکالا، اُمارکت، اُبیزینس، دارتیل و هستی پارسل) رشد سریع و پیوسته‌ای در مدیریت نظام عرضه و تقاضای کشور داشته است.

این گروه سرمایه گذاری، علاوه بر فعالیت گسترده در صنعت خرده فروشی از ابتدای فعالیت خود با تأسیس بیش از 40 شرکت فعال و پویا در صنعت غذا؛ در 25 گروه کالایی شامل انواع روغن‌های خوراکی، فرآورده‌های پروتئینی، کنسروها، لبنیات، خشکبار و حبوبات، برنج، آجیل و تنقلات، چای و قهوه، دسر و ژله، سس، زعفران و غیره؛ برندهای خوشنامی همچون اویلا، فامیلا، آذوقه، کیمبال، مادلین، سانتین، وی‌نات، بلوط، ساحل کنار، مشکین، نیک شفت، شیپن و ... را به بازار ایران معرفی کرد.

در ابتدای سال 1401 شرکت‌های و برندهای فعال غذایی این گروه سرمایه گذاری از بخش صنعت خرده فروشی با هدف نگاه تخصصی‌تر به صنعت خرده فروشی منفک شد تا با تمرکز به ارتقاء کیفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود به عنوان تنها هلدینگ فروشگاه‌های زنجیره ای کشور، بهترین خدمات را که شایسته هر ایرانی است؛ ارائه دهد.

در حال حاضر گروه سرمایه گذاری کوروش با دارا بودن 10 شرکت‌ فعال و پویا در صنایع خرده فروشی و تجارت الکترونیک با برندهای صاحب نامی همچون افق کوروش،فامیلی، گندم طلایی، سورنا، اُکالا (اُمارکت، اُبیزینس)، دارتیل، هستی پارسل و 21 هزار نیروی متخصص و بیش از 6000 شعب فروشگاهی در تمامی شهرهای ایران، محصولات متنوعی در گروه کالاهای مختلف را تولید و توزیع می نماید.